Forum

Poradniki do pobrania

Kurs snowboardowy dla amputantów

Więcej
2014/01/29 22:14 #2 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
To jest tylko zdjecie, ale za to "utalentowanego starszego uzytkownika tego (amputowani.pl) forum" :-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/29 20:58 #3 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
W tematyce nart i snowboard polecam kanał poniższego, utalentowanego użytkownika:


Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/28 21:33 #4 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
Marekkk (Sperczil tez),

byc moze (wydawaloby sie to paradoksalnie) bedzie Ci latwiej jezdzic na desce, poniewaz nie masz zadnych wpojonych nawykow. Na desce bedziesz uczyl sie jezdzic od poczatku, a to moze wszystko ulatwic.
Na nartach (jak piszesz) jezdziles tylko kilka sezonow. Miales juz pewne nawyki, ale nie tak silnie zakorzenione, by przestawic sie na jazde z proteza, stad te problemy. Probowales jezdzic tak, jak przed amputacja, a to nie funkcjonuje.
To jak moja jazda na snowboardzie. Jezdzilem tylko dwa sezony przed wypadkiem i to, co umialem probowalem przelozyc na jazde z proteza. Niby funkcjonowalo, ale prawdziwej frajdy nie dawalo.
Inaczej bylo z nartami. Jezdzilem juz ponad 40 lat i przestawienie przyszlo samo.
Podobnie moze byc, jezeli przed amputacja na desce w ogole nie jezdziles. Wszystko jest nowe, nie ma zadnych nawykow.

I badz cierpliwy. kiedy zaczalem z nartami (dopiero trzy lata po amputacji), wydawalo mi sie, ze to nie moze funkcjonowac. Po trzech dniach prob chcialem wszystko rzucic w cholere :-( Wtedy poznalem chlopaka, ktory po amputacji od dziecka jezdzil na jednej narcie (z odpowiednimi kijkami). Jezdzil fantastycznie. Przekonal mnie do wyprobowania tego. To byla katastrofa :-(
Postanowilem jeszcze raz sprobowac z proteza i nagle odblokowalo mnie. Tydzien pozniej nie bylo widac, ze jezdze na protezie, wszystkie nawyki wrocily i ... dopasowaly sie do nowej sytuacji.

Sprobuj po prostu. I nie przejmuj sie niepowodzeniami
I pamietaj - nikomu na stoku niczego nie musisz udowadniac. To czesto jest powodem psychicznej blokady. Im gorzej to wyglada, tym silniejsza blokada.
Dopiero kiedy nie przejmujemy sie opinia innych, zaczynamy swobodnie (i dobrze) funkcjonowac :-)
To ostatnie dotyczy nie tylko jazdy na nartach lub na snowboardzie :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/28 17:33 #5 przez marekkk
marekkk odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
Maćku, wszyscy mi mówią że się da. Dwa lata temu próbowałem na nartach (jeździłem kilka sezonów przed wypadkiem) i...................TOTALNA klapa. Mogę skręcać wyłącznie w lewo, po jednym zjeździe mam luz w leju i nie jestem w stanie w pełni zapanować nad lewą nartą.
W związku z powyższym pomyślałem, że może jedna deska będzie dobrym rozwiązaniem???

pzdr
mk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/28 15:26 #6 przez sperczil
sperczil odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
Mnie na "za zachodnią granicę" na razie nie stać, więc temat póki co zarzuciłam. Ja też mam amputację poniżej kolana - ale prawą. I na snowboardzie nauczyłam się jeździć na chwilę przed wypadkiem, jeździłam dosłownie dwa sezony. Nie jestem pewna czy to w jakikolwiek sposób pomaga... wydaje mi się że i tak wszystkiego trzeba się nauczyć w tym momencie od nowa. Natomiast nie sądzę, żeby to było niemożliwe :) Dlatego też podbijam temat - kursów nie znaleźliśmy, ale może ktoś jeździ, umie i chciałby podzielić się osobistymi doświadczeniami.

Kaśka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/28 15:18 #7 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Kurs snowboardowy dla amputantów
Zdecydowanie da sie :-)

Da sie nawet z amputacja powyzej kolana (zobacz 2 posty powyzej), a tym bardziej da sie jezdzic z amputacja ponizej kolana.

Pozdrawiam
m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.383 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art